Krize v ČR je první blog, který má vlastního jazykového korektora.
Začátkem prázdnin vypsal magazín Krize v ČR výběrové řízení na místo jazykového korektora. Přesto, že Krize v ČR nemůže, a ani nechce, žádnému ze svých spolupracovníků vyplácet jakýkoliv honorář, přihlásilo se velké množství zájemců. Jako důvod svého zájmu o spolupráci udávali, že chtějí být u toho. To nás pochopitelně těší.
Marek Šmoldas – jazykový korektor Krize v ČR
Jak výběrové řízení probíhalo? Jednoduše. Ivan Kvis napsal článek a zájemci o práci jazykového korektora dostali za úkol opravit v něm všechny chyby. Při tomto úkolu se ukázalo, kdo to myslí se spoluprací s naším magazínem vážně. Všichni bez rozdílu odešli od rozdělané práce s tím, že toto prý nemají zapotřebí.
Proto jsme si nakonec plácli s Markem Šmoldasem, kterého jsme přijali už raději bez výběrového řízení.
Zvýším počet čárek ve větách až o 30%.
Marek Šmoldas říká: „chronickým problémem článků v magazínu Krize v ČR jsou především chybějící čárky ve větách. Mým cílem je zvýšit jejich počet nejméně o 30%. Chci také razantním způsobem zvýšit přesnost jejich umísťování.“
Marek Šmoldas chválí.
Velmi nás potěšilo, že Marek nás také pochválil. Narozdíl od Novinek.cz se podle něj v magazínu Krize v ČR nevyskytují věty, které nedávají smysl, protože letošní říjen má být údajně velmi chladný a vlhký.
Krize v ČR – jde nám především o kvalitu.
Článek Jak si udžet práci v době krize je historicky první v našem magazínu Krize v ČR, který prošel jazykovou korekurou. Doufáme, že Marka časem přesvědčíme k opravě všech starších příspěvků.
Jazykový korektor v řadách spolupracovníků Krize v ČR je dalším krokem ke zkvalitnění našeho obsahu a věříme, že si naši čtenáři této změny k lepšímu přinejmenším všimnou.
Ještě bychom za stejných platových podmínek potřebovali grafika. Takže, pokud chcete být u toho, napište nám.
Úplně nejvíc však potřebujeme někoho, kdo bude psát zajímavé a zábavné články. To je samozřejmě jen legrace, Toho už dávno máme.
Váš Ivan Kvis.
Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
No, tak si myslím, že možná ten Váš korektor měl projít nějakým řízením. Možná asi neví, jaký je rozdíl v zápisu 30% a 30 %.
Tereza
Neberte to tak vážně Terezo. Každopádně mám radost, že existují lidé, kteří i takovou drobnou nesrovnalost odhalí 🙂
Víte, pracuji taky jako korektorka. A tohle mě teda docela štve, protože to jsou chyby, které pak dělá laická veřejnost.