Geocaching – ideální zábava v době krize

Aktualizováno 8. září 2009

Co je geocaching?

Geocaching je turistická navigační hra.  Spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje schránku, které se v angličtině říká cache (čte se a dnes už také často píše keš).  Na stránkách www.geocaching.com zveřejní její souřadnice a doplňující informace pro její nalezení. Geocacheři potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají. Při nalezení keše se zapíšou do zápisníčku v keši, případně si vyberou něco z obsahu schránky a výměnou vloží něco svého. Po návratu svůj nález uvedou na výše uvedené internetové stránce.

Co budete potřebovat?

Pokud máte zájem se geocachingu věnovat budete potřebovat následující výbavu.

Internet

Pro provozování geocachingu je nezbytný přístup k internetu. Pokud si nejste jistí, že přístup k internetu skutečně máte, tak vězte, že pokud čtete tento článek, tak máte.

Účet

Na stránkách www.geocaching.com si ZADARMO vytvoříte uživatelský účet. Tam zjistíte, kde hledat keše a zapisovat zda jste je našli.

GPS navigaci

GPS navigaci má z doby konjunktury spousta z vás. Pokud ne, nezoufejte. Jako GPS lze využít každý telefon s bluetooth (jedině snad kromě mého Benq-Siemens). Software pro geocaching doporučuji TrekBudy. Je zdarma a i já s jeho pomocí dokážu keš najít.

Volný čas

To bude v době krize asi největší problém. Pokud však kvůli ekonomické situaci ještě nemusíte o víkendech vykládat vagony s uhlím, doplňovat zboží v hypermarketu, nebo chemicky čistit zastaralou výpočetní techniku, tak směle do toho.

Co vám geocaching přinese

Díky geocachingu budete většinou hodně chodit a to je zdravé. Některé keše bývají ukryty v lokalitách, kam by vás nikdy nenapadlo jít (např. dvorní trakt nájemního domu plného nepřizpůsobivých spoluobčanů). Keše jsou však často i na místech zajímavých a pěkných.

Aby geocaching zůstal levnou zábavou

Zkušený geocacher Marek Šmoldas (více než 1.000 odlovených keší) však upozorňuje – na geocachingu si lze vypěstovat závislost! Potom se z této levné zábavy může stát drahá. Cena za dopravu ke vzdáleným keším a drahé stravování v restauracích může ruinovat váš napjatý krizový rozpočet.

Z tohoto důvodu radím lovit keše v dosahu pěší chůze nebo MHD. I několik km od vašeho bydliště vzdálená keš pak může být hezkým celodenním výletem. Nezapomeňte doma chleba a vodu na cestu.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*